Православна Церква і світські Засоби Масової Інформації (аспект взаємодії).

Засобам Масової Інформації Свята Церква надає великого значення. Вплив засобів масової інформації на суспільну свідомість настільки значні, що не даром її називають четвертою владою. Але як і кожна влада дії засобів масової інформації можуть мати вплив на народ як позитивно так і негативно.

В інформаційному середовищі(просторі) Свята Церква впевнено зміцнює свою позицію. Ми бачимо, що в незалежній державі церква подолала інформаційну блокаду, після довгих років атеїстичних гонінь радянської влади, отримала широкі можливості для засобів масової інформації. Особливо для випуску видань. За останні роки збільшилась кількість православних видань, їх тираж, поліпшився друк. З благословення Патріарха Філарета багато видано книг для Богослужбового користування на рідній мові, які вкрай були необхідні.  Видано багато духовної літератури: Біблія, Життя Святих, Закон Божий, журнали газета, які доступні для людини.

Церковні засоби масової інформації є одним із найважливіших напрямків місіонерської діяльності Церкви. Церковні друковані органи спрямовані на виховання людини, особливо молоді на християнізацію сучасного світу, захист людської спільноти, від духовної деградації, морального розтління. У виховані людей та молоді ми бачимо, як в інформаційному просторі держави беруть участь православні миряни, священнослужителі з метою проповідувати суспільству християнських чеснот та ідеалів.

Церковні засоби не можуть конкурувати із світськими засобами масової інформації. Православна церква звертається до всіх медівників, і просить не пропагувати насильство, порок, аморальність, розпусту, не висловлювати думку окремих людей, яка не є соборним голосом Церкви.

Свята церква ставиться з повагою до роботи журналістів і висловлює щиру подяку за висвітлення події “1025 річчя Хрещення Руси–України, а також запрошення до співпраці висвітлення свята та церковних подій.

Висловлюю щиру подяку за запрошення, а також вітаю колектив телеканалу з 20 річницею.

Нехай Всемилостивий Господь поблагословить вашу працю, ваші добрі наміри. І дарує Вам здоров’я і радість. Добра вам злагоди і любові.