Євстратій Зоря: про «єдність православ’я»

evstratij zoryaНа своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, голова Інформаційного управління Київської Патріархії опублікував стан відсутності єдності у світовому православ’ї.

Вчора Синод Антіохійського Патріархату офіційно розірвав молитовне єднання з Єрусалимським Патріархатом — через рукоположення останнім архієрея в Катар, який Антіохія вважає своєю територією.

Одночасно:

– еллінські Церкви не визнають автокефалію Православної Церкви в Америці, надану Москвою в 1970 р. і визнану нею та її союзниками;

– Москва не визнає Естонську Апостольську Православну Церкву, відновлену в юрисдикції Константинопольського Патріархату в 1996 р.;

– більшість Церков (окрім РПЦ, Антіохійської та Польської Церков) не визнають архієпископа Ростислава законно обраним Предстоятелем Чехо-Словацької Церкви.

До цього кілька років тривав розрив між Єрусалимським та Румунським Патріархатами через побудову останнім у Єрихоні комплексу для паломників – без благословення Єрусалимського Патріарха.

Також м’яко кажучи напружені відносини між Сербською та Румунською Церквами через окормлення останньою румунів у Сербії без погодження з місцевими єпископами.

У Молдові з 1992р. діють дві паралельні Митрополії — Російської та Румунської Церков. Останню очолює митрополит Петро Педурару — заборонений Москвою колишній єпископ РПЦ.

В Абхазії, на території Грузинської Православної Церкви, діє духовенство, рукоположене Московським Патріархатом, а духовенство ГПЦ вигнане з абхазської території.

І це лише те, що стосується відносин Церков, які офіційно визнають одна одну.

Тому слід чітко відрізняти єдність Церкви як догматичну істину, від порозуміння між помісними ієрархіями, яке знаходиться у залежності від людського фактору.

за матеріалами facebook.