храм св. блгв. кн. Олександра Невського.

Історія:

Храм Святого Олександра Невського був побудований у 1886 році за проектом І.Ф. Жуковського-Волинського, на гроші воїнів-інвалідів Кримської війни. Знаходиться на вулиці Урицького, 2, по сусідству з військовим шпиталем. Тут відспівували, проводжаючи в останню путь тисячі воїнів героїв Кримської, Турецької та першої Світової воєн.

Історія Храму або Госпітальної церкви почалася ще на початку 19 століття в Богоявленську, коли там перебував Миколаївський морський госпіталь. В ньому і була влаштована Госпітальна церква в ім’я Святих Захарії і Єлисавети. У 1828 році за наказом головного командира Чорноморського флоту і портів — адмірала Грейга, морський госпіталь був переведений з Богоявленська до Миколаєва. Тут також була влаштована і освячена церква в ім’я Святих і Праведних Захарії і Єлисавети.

Священнослужителі морського госпіталю і Госпітальної церкви проявили надзвичайну мужність під час епідемії холери. Настоятель Миколаївської морської Госпітальної церкви — отець Софроній Самбірський у 1831 році був нагороджений імператором орденом Святої Анни III ступеня «За виконання пастирського боргу під час епідемії холери».

У 1874 році були побудовані два нових корпуси Морського госпіталю на вулиці Урицького, а в 1886 році між ними була побудована і освячена Госпітальна церква в пам’ять Святого Олександра Невського.

Компанія закриття церков на початку тридцятих років XX століття торкнулася і цього Храму, він був переданий під клуб 15 артилерійському полку. Під час німецько-фашистської окупації будівля Храму зазнала руйнувань. Після закінчення війни тут перебували військові склади.

Храм надзвичайної архітектури російсько-візантійського стилю розташований на піднесеному березі Інгулу.

Контактна інформація:
м. Миколаїв