Прощена неділя

(Матфей 6:14-21).

Напередодні Великого посту Церква згадує нам гріх Адама, котрий порушив Господню заповідь та цим втратив можливість вічного перебування в раю. Застерігаючи усіх нас від такого падіння, Церква кличе до покаяння та взаємного прощення образ один одному. На вечірньому богослужінні віруючі просять один в одного прощення та беруть благословення в настоятеля на початок великого та благодатного шляху святої Чотиридесятниці. В цей день християни мають примиритися з усіма, на кого тримають образу, та простити тих, хто провинився перед ними словом чи ділом. Без взаємного прощення найсуворіший піст стане лише дієтою. А молитва, без бажання внутрішнього преображення, залишиться даремною тратою часу та самим пустослів’ям.

На Прощену неділю прийнято їсти млинці і святкувати кінець зимових свят, але в першу чергу — прощати. У цей день вибачаються перед тими, кому зробили неприємно і боляче, а також говорять «Бог простить». Дуже важливо не тримати в серці злобу і прощати особисто, а не перекладати всі дії на Бога. Тому ми розповідаємо тобі, що ж таке Прощена неділя і як краще провести цей день.

Прощена неділя завершує святковий тиждень Масляної і вводить у Великий піст.

Цього року цей день настане 2 березня, за сім тижнів до Великодня.

Прощену неділю найкраще почати не з млинців і гулянь, а з літургії. У храмі в тебе буде можливість послухати євангельське читання про прощення гріхів, про піст і збирання небесних скарбів. Постав свічку за здоров’я та упокій, таким чином ти вшануєш пам’ять тих, перед ким уже не зможеш вибачитись або почути вибачення і побажаєш здоров’я всім живим.

Пробачення в Прощену неділю просять для того, щоб вступити у Великий піст із чистим серцем і душею, добрими помислами і без пелени минулого. Це певний спосіб духовного зцілення, за допомогою якого можна впоратися з почуттям совісті.

Якщо ти плануєш постувати, Прощена неділя — це остання можливість спробувати скоромної їжі перед Великоднем. Щоправда, м’ясо вже не дозволяється, тому подбай про те, щоб не з’їсти ласий шматочок у день Прощеної неділі.

Прощену неділю потрібно зустріти з чистою душею і помислами, пробачити людей навіть у тому випадку, якщо вони не просили пробачення. Очисти своє серце від негативу, пом’яни покійних і піди на вечірнє богослужіння, щоб у відповідному стані духу увійти у Великий піст.

Цього дня після Божественної літургії Високопреосвященіший владика Володимир Митрополит Миколаївський і Богоявленський з духовенством та прихожанами собору взяв участь у місцевому мітингу «ЄДИНА УКРАЇНА».

мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА" мітинг "ЄДИНА УКРАЇНА"