Різдвяне Послання 2015-2016 року.

різдяне послання 2016Дорогі у Христі браття і сестри!

Христос Народився!

Славімо Його!

 

                                     Нині на землі народився для вас Спаситель /Лк. 2,11/

Здійснюючи давні пророцтва Він народився у Вифлиємі від Пресвятої Діви Марії. Ангели на небі заспівали пісню: “Слава у вишніх Богу і на землі мир в людях благовоління”./Лк 2, 14/.

Младенця Ісуса зустрічають смиренні люди, які сповнені надією на Божу доброту.

Мудреці, ведені зіркою, здалека прийшли поклонитися Йому. Бідні пастухи, котрі пасли отари овець у полі, почувши благу звістку від ангелів, поспішили на зустріч із Царем, покладеним у яслах.

Христос смиренний і непомітний. Велич тайни втілення Бога не потребує зовнішньої слави. Сьогодні найвища слава Божа явлена в Його величному смиренні, в Його любові до людини.

Наш слабкий розум не в змозі вмістити, збагнути, пізнати велич цієї події, тому нам потрібно хоча б частково, зрозуміти те, що звершив для нас Бог через Своє втілення.

Христос прийшов на землю непомітно для людства і відкрив Себе тільки тим, хто шукав Його. З народженням Ісуса Христа у світі все змінилося. Він поклав кінець силі закону і божественною благодаттю преобразив все творіння.

Народження Богомладенця Ісуса було згідно усіх пророцтв про Нього. Те, що було в Старому Завіті прихованим і покритим темрявою відкрилося тепер і засяяло божественним світлом. Бог – Творець Всесвіту –  з’явився смиренним Немовлям – якого чекав світ від початку своєї історії, прийнявши Божу обітницю про з’явлення на землі Спасителя і Викупителя людства.

Сьогодні радіє небо і земля, радіє весь християнський світ, що наш Творець не покинув свого творіння, але прийшов щоб прийняти його волю.  Він став людиною, щоб розділити з нею її життя: її болі і радості, її тривогу і невпевненість. Господь стає одним із нас, об’являє себе нашим Спасителем і Визволителем. Ми радіємо, що у святі Різдва Христового ми більше не почуваємося самотніми і покинутими, що Він нас любить, бачимо втілену любов Божу у новонародженому дитятку Ісусі, який ніжно спочиває у яслах на сіні.

Бог явився на землі і одночасно з’явилася і досконала людина, відкривши незбагненну цінність людської особистості. Як люди сучасності, ми особливо переживаємо наш гріховний стан, коли щодня ми бачимо разом з Псалмоспівцем, що “ всі заблудили, всі нікчемні стали: нема тих, хто чинив би добро, нема жодного”. / Пс. 13.3/.

До втілення Христа людина не могла усвідомити, наскільки незбагненна гідність людської особистості,  яка зів’яла  і померкла  після падіння. До пришестя Христа тільки дуже великі богопросвітлені люди  могли відчувати велич людської особистості і здивування Псалмоспівця який сказав: “ Що є людина, що Ти пам’ятаєш про неї Ти сотворив її мало чим меншою за ангелів, славою і честю увінчав її ”. / Пс.8, 5-6/.

Сьогодні нашій Україні і всьому українському народові нелегко. Ми переживаємо не прості часи. Рік який відходить у вічність був особливо важким – це час випробувань: війна на Сході. Стоячи на порозі Нового року, зустрічаючи Різдво Господа нашого Ісуса Христа, звернімось до Богонемовляти з проханням: Споглянь Господи на нашу країну, на наш український народ який страждає. Благослови йому Господи подолати протиріччя, перемогти ненависть і насильство, розпочавши новий шлях братерства і любові.

Складаючи подяку Богові за минулий рік, просімо Його щоб Дух Святий просвітив наші серця, щоб ми могли  розпізнати в Младенці Ісусі спасіння дароване Богом, кожному з нас і кожній людині , і нагадує нам, що справжнє життя – це життя у Господі, Який заради нас народився у Вифлеємі.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

 

Володимир

Митрополит Миколаївський

і Богоявленський

Різдво Христове      2015-2016 рр

м. Миколаїв