Богослужіння на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.

7 квітня свята церква вшановує свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.


Благовіщення Пресвятої Богородиціце велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового.

Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою. Ангел з’явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: «Радуйся, Благодатная! Господь із Тобою! Ти благословенна між жонами!» Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог. З моменту Благовіщення, Божий Син починає перші хвилини Божого земного життя в дівочому лоні Пречистої Діви Марії.

На святкування в дні 7 квітня (25 березня за старим стилем) вплинуло свято Христового Різдва, що наступає дев’ять місяців після Благовіщення. При тому існувало старовинне побожне передання, що 7 квітня (25 березня за старим) відбулося втілення Божого Сина і Його смерть на хресті.

Богослужіння на Благовіщення повне урочистих, величних і радісних гімнів. Багато разів тут повторюється добре знаний нам привіт ангела: «Радуйся!» Головні мотиви тієї святої і неземної радості – це втілення в плоть Божого Сина, це привілеї богоматеринства і цноти, це спасення людського роду. У радості Благовіщення бере участь небо, земля і все створіння.

Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир звершив Божественну літургію святого Іоана Золотоустого.

Після Літургії владика привітав ще одного бійця АТО, Маланчука Романа Романовича, вручивши йому медаль “за жертовність і любов до України”. У зв’язку з відсутністю Романа медаль довелося вручати його дружині.

Цього дня Митрополит Володимир також привітав священнослужителя Кафедрального собору, протоієрея Романа Дідору, з 20-ю річницею священничої хіротонії.

blagovishennya 2016 blagovishennya 2016 blagovishennya 2016 blagovishennya 2016