Кирило і Мефодій як основоположники церковнослов’янської мови

24 травня — день пам’яті рівноапостольних Кирила (869) та Мефодія (885), вчителів Слов’янських.

Кири́ло і Мефо́дій — слов’янські просвітителі та проповідники метро християнства, творці слов’янської азбуки, перші перекладачі богослужбових книг на слов’янську мову.

slavyane-azbuka starod

Болгарська церква встановила день пам’яті Кирила і Мефодія, який згодом став святом національної освіти й культури. В Болгарії запроваджено орден «Кирило і Мефодій» та Міжнародну премію імені братів Кирила і Мефодія — за визначні праці зі староболгаристики і славістики.

Ім’я Кирила і Мефодія носила перша українська політична організація в Києві — Кирило-Мефодіївське братство. Кирилу та Мефодію встановлений пам’ятник на головній площі у місті Мукачеве Закарпатської області.

Вшановуючи пам’ять учителів слов’янських, Божественну Літургію св. Іоана Золотоустого, в кафедральному соборі Касперівської ікони Божої Матері, було звершено на церковно-словянській мові.