Архієрейське богослужіння в неділю Торжества Православ’я

У першу неділю Великого посту, 25 лютого, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, у кафедральному соборі Касперівської ікони Божої Матері м. Миколаєва, звершив Божественну літургію свт. Василія Великого, а також молебень на честь Торжества Православ’я.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Роман Дідора і клірик собору ієрей Андрій Коваль.

Встановлення свята Торжества Православ’я пов’язано з подіями Константинопольського собору 843 року, скликаного імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.

Після церковного собору, що засудив іконоборців і відновив іконошанування в імперії, Феодора влаштувала церковне торжество, яке припало на першу неділю Великого посту.

На спомин про цю подію, значущу для християнського світу, і в пам’ять імператриці Феодори щорічно в першу неділю Великого посту Православна церква урочисто святкує відновлення іконошанування, іменоване «Торжество православ’я».