Богослужіння в день пам’яті Сорока Севастійських мучеників.

22 березня свята церква вшановує день пам’яті сорока Севастійських мучеників.

Митрополит Володимир звершив Літургію Ранішосвячених Дарів в Кафедральному соборі міста Миколаєва.

Владиці співслужили духовенство Кафедрального собору та священики єпархії.

Сорок Севастійських мучеників (англ. The Holy Forty Martyrs of Sebastia, † 320) — 40 святих молодих воїнів з Каппадокії (нині Туреччина) за відмову принести жертву ідолам були кинені роздягненими у замерзле озеро. Східна церква вшановує їх пам’ять 22 березня (9 березня за юліанським календарем).

Воїни були родом з Каппадокії (нині на території Туреччини) у складі римського війська, що стояло у місті Севастії. Воєначальник Агрікола зажадав від них жертву язичницьким богам. Після відмови римські воїни увечері роздягнули воїнів і поставили у вкрите кригою озеро. На березі в той час постійно розігрівали лазню для тих, хто відступництвом захотів би врятувати своє життя.

На ранок один з воїнів не витримав, але як тільки забіг до лазні, то відразу помер. Однак мучеників все-таки стало сорок. Один поганський вояк бачив видіння, як ангели несли 39 прегарних вінків для мучеників. Тоді він навернувся до Христа і, знявши одежу, пішов на лід. Усі вояки у великих муках померли. Тіла мучеників спалили, однак, частину святих мощей християнам потайки вдалося зберегти.

Імена мучеників: Кіріона, Кандид, Домній, Ісіхій, Іраклій, Смарагд, Евноїк, Валент, Вівіан, Клавдій, Пріск, Феодул, Євтихій, Іван, Ксанфій, Іліан, Сісіньо, Огій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдекій, Лісімах, Александр, Ілій, Горгоній, Феофіл, Домітіан, Гай, Леонтій, Афанасій, Кирил, Сакердон, Миколай, Валерій, Філіктімон, Северіан, Худіон, Мелітон і Аглай.

Пам’ять 40 мучеників відноситься до кола найбільш шанованих свят. У день їх пам’яті полегшується строгість Великого Посту і звершується Літургія передосвячених дарів.