Велика п’ятниця.

Спомин святих спасительних Страстей Господа нашого Ісуса Христа.

Страсна п’ятниця являється самим скорботним днем церковного року, адже саме в цей день Господь був розіп’ятий на Хресті та помер, викупивши Собою рід людський від гріха та смерті. Свята Божественна Літургія цього дня не звершується, бо сам Христос приніс себе в жертву. Віряни до вечірньої Служби стараються нічого не їсти, дотримуватися строгого посту.

У кафедральному соборі Касперівської ікони Божої Матері, у Велику п’ятницю, була відслужена Вечірня з виносом святої Плащаниці та утреня з чином погребіння Плащаниці, очолив ці Богослужіння митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир.

Ця вечірня носить заупокійний характер, тому люди, під час читання канону «Плач Божої Матері», стоять із запаленими свічками. Після завершення Служби віряни зі сльозами та трепетом підходили до святої Плащаниці, щоб з любов’ю поклонитися та помолитися Богу, усвідомлюючи свою неміч та гріховність.

винос плащаниці винос плащаниці винос плащаниці

Вечером в соборі була звершена Утреня

Після Великого славослів’я, Владика разом з духовенством та вірянами, під заупокійний спів «Святий Боже», несучи Плащаницю, вийшли на хресний хід.

Після завершення Богослужіння Владика звернувся із проповіддю до священства та присутніх віруючих.