14 травня митрополит Володимир очолить богослужіння у с. Тамарине Снігурівського району

У вівторок, 14 травня, в день пам’яті святої благовірної Тамари, цариці Грузинської, на запрошення протоієрея Василія Борисевича, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир вперше відвідає Свято-Тамаринську парафію с. Тамарине Снігурівського району, де і очолить о 9:30 Божественну Літургію з нагоди храмового свята.

Нагадаємо, що релігійна громада парафії на честь святої благовірної Тамари с. Тамарине Снігурівського району 24 березня 2019 року проголосувала за приєднання до Православної Церкви України.

Свята благовірна цариця Грузії Тамара Велика народилася близько 1165 року. Вона походила з давньої грузинської династії Багратидів і з 1178 року була співправителькою свого батька, Георгія III. Час царювання святої Тамари відомий як золотий вік грузинської історії: цариця Тамара відрізнялася високим благочестям і, продовжуючи починання свого діда, святого благовірного царя Давида III Відновника сприяла широкому поширенню віри Христової по всій Грузії, будівництву храмів і монастирів. У 1204 році правитель Румського султанату Рукн-ед-Дін звернувся до цариці Тамарі з вимогою відмови Грузії від християнства та прийняття ісламу. Цариця Тамара відкинула цю вимогу, і в історичній битві поблизу Басіані грузинське військо розбило коаліцію мусульманських держав. Мудре правління благовірної цариці Тамари здобуло їй всенародну любов. Останні роки життя вона провела в печерному монастирі Вардзіа. Благовірна цариця мала келію, яка була поєднана з храмом за допомогою віконця, через яке вона могла молитися під час богослужінь. Свята померла мирно в 1213 році і була зарахована до лику святих.